Naše služby
 Druhy masáží
 čokoládová masáž
 medová masáž
 bylinná masáž
 Dornova metoda
 lávové kameny
 Indická masáž
 relaxační masáž
 lymfatická masáž
 masáž obličeje
 anticelulitídová masáž
 těhotenská masáž
 vakuová masáž
 baňkování
 Havajská masáž
 Tělové zábaly
 Kosmetika
 Poradenství
 Akce
 Ceník služeb
 Kontakt
Baňkování

Se zmínkami o baňkování se můžeme setkat v archeologických nálezech ze staré Číny, Mezopotámie, Egypta a Řecka. I později se zjistilo, že baňkování je účinné při léčbě mnoha nemocí, a např. se uplatňovalo jako pomocná metoda v tradiční čínské chirurgii. Baňkování je tedy jedna z nejstarších terapií, která se používá zejména k účinnému uvolnění svalů a blokád. Je jednou z nejefektivnějších metod, jak pomoci od bolesti zad. Také má velký význam při čištění organismu od toxických látek, které se usazují ve svalové hmotě.
Baňky se přikládají na tělo a je v nich vytvořen podtlak (buďto se baňka nahřeje nebo se část vzduchu odsaje), takže povrchová vrstva kůže, podkoží a svalů je vtažena dovnitř baňky. Tím dochází k velkému prokrvení takto ošetřovaného místa. Baňky se přikládají na postižená místa nebo reflexní body, které postižené místo ovlivňují. Baňkami se dá také masírovat, na kůži pak nezůstávají skvrny způsobené pod tlakem.
Baňkování zlepšuje krevní a lymfatický oběh, pročistí organismus, je účinné při odbourávání celulitidy. Uleví od bolestí zad, šíje a ztuhlých svalů, pomůže k celkové relaxaci unaveného těla. Baňkování také příznivě ovlivňuje zažívání, je dobré proti bolestem hlavy a při menstruačních bolestech. Lze ho využívat jako podpůrnou léčbu při revmatismu, anémii, únavě a nespavosti.
 

 

Dypex 2010