Naše služby
 Druhy masáží
 Tělové zábaly
 parafinové zábaly
 čokoládové zábaly
 zábaly v řasách
 čajové zábaly
 Kosmetika
 Poradenství
 Akce
 Ceník služeb
 Kontakt
Parafinové zábaly

Parafínový zábal je velmi příjemná a účinná aplikace teplého kosmetického parafínu na ruce a nohy. Dochází k celkovému prohřátí, prokrvení a hydrataci ošetřené pokožky. Před aplikací se nanáší výživný krém, nebo maska, která se pak beze zbytku vstřebá. Během zábalu dochází k předání tepla a účinných minerálů do pokožky, zvyšuje se její prokrvení, změkčení a zvyšuje se její tonus, zároveň má blahodárný vliv na drobné klouby, uvolňují se svalové spazmy. Mezi nejoblíbenější patří parafínové zábaly rukou a nohou, pravidelnými parafínovými zábaly se docílí nejen zpevnění nehtů, krásné jemně hedvábné pokožky, jejímu viditelnému a okamžitému omlazení, ale dojde k uvolnění drobných kloubů, ztuhlého zápěstí, které jsou následkem jednostranné námahy např. při práci na počítači,na zahradě apod,účinek je rychlý a dostavuje se vysoký a okamžitý kosmetický efekt - pokožka je sametově hebká.

Účinky parafinových zábalů:

  • zvláčnění a zjemnění pokožky
  • odstranění odumřelé kůže
  • řešení popraskané kůže
  • zvyšuje lokální prokrvení - pomoc při problémech s nízkým prokrvováním
  • působí relaxačně
  • pomoc od bolesti a ztuhlosti
  • úleva při chronické artróze
  • má vliv na vstřebávání otoků - lepší hojení ran

Parafínový zábal – blaho pro klouby
Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů rukou. Jedná se v podstatě o lokální termoterapii (teploléčbu), která se běžně aplikuje i v lázních a rehabilitačních zařízeních. Lze ji ale aplikovat i na celé tělo – formou parafínových lázní. Takto působí na uvolnění a snížení bolesti celého pohybového aparátu. Zvýšením prokrvení kůže lépe absorbuje minerály obsažené v parafínu. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu, cítíte se po nich uvolněně a relaxovaně.

Parafínový zábal jako kosmetická kúra
Parafínové zábaly se používají také v kosmetickém průmyslu pro výživu a zjemnění kůže rukou, loktů, kolen a chodidel. Mezi nejoblíbenější patří zábaly rukou. Po parafínové kúře jsou hladké a jemné, zbavené odumřelých buněk a suchých šupinek kůže.

 

Dypex 2010